Butik Dershane Fiyatları

Butik Dershanelerin fiyatları normal kitle dershanelerine göre daha yüksektir. Bunun nedenlerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

Öncelikle bir butik dershanedeki öğrenciye ayrılan zaman ve verilen birebir hizmet normal dershanelere göre çok yüksektir. En basitinden normal dershanelerde sınıflardaki öğrenci sayısı 15 ile 25 arasında değişmekteyken butik dershanelerde bu sayı 4 ile 6 arasında değişmektedir. Bir ders süresinin 40 dakika olduğunu düşünüp ortalama öğrenci sayısına böldüğümüzde normal kitle dershanelerinde 40/20 yani 2 dakika, butiklerde ise 40/5 yani 8 dakika elde ederiz ki bu öğretmenin derste öğrenci başına düşen takip süresinin butik dershanelerde 4 kat olduğunu gösterir.

Ders dışı rehberlik hizmetlerini de düşünmek gerekir. Kaliteli butik dershanelerde ortalama 2 öğrenciye 1 eğitim koçu düşer. Kitle dershanelerinde ise yüzlerce öğrenciye bir rehber öğretmen bakmaktadır. Ayrıca butik dershanelerde kişi sayısı az olduğu için hangi öğrencinin hangi konularda eksiği olduğu ve hangi konuya ne kadar çalışması gerektiği daha net ortaya çıkar, yani yönlendirme yapmak daha kolaydır. Unutmayalım ki bildiğimiz konudan çok soru çözmenin bir anlamı yoktur. Önemli olan bilmediğimiz eksik konularımızı kapatacak şekilde soru çözmemizdir.

Ayrıca butik dershanelerde soru çözümü ve etütler için randevu almak zorunda kalmazsınız. Normal dershanelerde bu randevu sistemi 1 ay sürebilir. Ama butiklerde zaten her hafta etüt sistemi mevcuttur. Ayrıca etütlere tüm sınıflar dahil edilmez. Her sınıfın etütü kendine özgü yapılır. Etütlere de etüt hocaları veya stajer hocalar girmez, o dersin öğretmenleri girer.

Bunların yanında butik dershanelerde öğrenci sayısının az olması öğrenciler hakkında her türlü bilginin bilinmesine ve kişiye özgü çalışma programlarının yapılmasına da zemin hazırlar.

Bir diğer konu özel ders meselesidir. Kitle dershanelerinde kişiye ayrılan zaman yetmeyeceği için ayrıca özel ders almak zorunda kalırız. Özel ders fiyatı dershane fiyatına eklendiğinde butik dershane fiyatını geçer. Butik dershanelerde ve kurslarda yeterince zaman ayrılacağı için özel ders almak zorunda kalmazsınız.

İşte tüm bu sebeplerden dolayıdır ki butik dershane fiyatları normal dershane fiyatlarına nazaran daha yüksektir. Unutmayalım ki ucuz etin yahnisi olmaz. Siz de iyi ve kaliteli bir eğitim tercih ediyorsanız, size daha fazla ilginin olacağı butik dershaneleri tercih etmelisiniz.

Epsilon Butik Dershane Fiyatları için tıklayınız.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp