EĞİTİM DANIŞMANLIĞI EPSİLON

Eğitim danışmanlık başarıya giden yolda öğrencilere çeşitli konularda yardımcı olmamızı sağlayan kurumsal bir yapıdır. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerinde öğrencilerin yurtdışındaki okullarla ilgili bilgi almaları; bu okulların ücretleri, burs olanakları, ne gibi şartlarda öğrenci kabul ettikleri, kabul almak için nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi evrakların gerektiği ve hangi sınavlardan kaçar puan almaları gerektiği gibi bilgilerin öğrencilere aktarılması sağlanır. Yurtiçi eğitim danışmanlık hizmetlerinde öğrencilere yurtiçindeki okullara ilgili bilgi verilir. Bu hizmetin içinde yıl boyunca öğrencinin takip edilmesini sağlayan eğitim koçluğu sistemi de yer almaktadır. Bu sistemde öğrenci sürekli gözetim altında tutularak her türlü eksikliğinin anında giderilmesi sağlanır. Butik dershanelerde ve kurslarda eğitim danışmanlık hizmetleri ile öğrenci başarısı en yüksek seviyede tutulur.

Günümüzde pek çok öğrenci nasıl ders çalışmalıyım, günlük olarak kaç saat ders çalışmalıyım, günde kaç soru çözmeliyim gibi soruları kendine sorar ve cevaplamakta da güçlük çeker. İşte tam da burada profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü bahsettiğimiz konular belli standartları olsa da cevabı kişiden kişiye değişmekte olan konulardır. Bunun içinde Epsilonda Eğitim Danışmanlığı sistemi mevcuttur.

Öncelikle başarıya giden yol planlı, programlı ve disiplinli bir çalışmadan geçer. Herkesin istediği başarılı bir eğitim süreci için temel bazı konuları çok iyi belirlemek gerekmektedir. Gireceğiniz sınavı iyi tanımalısınız. Sınavda kaç bölümden soru soruluyor, bunun için kaç dakikalık zamanınız var ve bu soruların puan katsayısı nedir? Bu konularla ilgili bilgi edindikten sonra kendinize bir yol haritası çıkarmalısınız. Bir hedef belirlemelisiniz. O hedefle ilgili o sınavda yapmanız gereken netlerin ne olduğunu belirleyin. Hedef çalışmasını yaptıktan sonra ikinci aşamaya geçebiliriz.

Bu hedefe varmak için ne yapmalıyım? Hedefe varmak için ikinci yapılması gereken şey kendinizi iyi tanımaktır. Zayıf ve güçlü yanlarınızı belirleyin. Güçlü yanlarınızı iyi bir şekilde korurken zayıf yanlarınızı da güçlü hale getirmelisiniz. Çünkü her öğrenci farklı özelliklere sahiptir. Bu ders bazında da kişisel özellikler ve davranışlar bazında da farklılık gösterecektir. Ama genel olarak her sınavda başarılı olmak için her konu ile ilgili temel bilgileri net olarak bilmeniz ve disiplinli bir çalışma yapmanız gerekir. Zayıf ve güçlü yanlarımızı da belirledikten sonra üçüncü aşamaya geçebiliriz.

Sınava hazırlanırken yardım almalı mıyım? Sınav hazırlıklarında eğer altyapınız güçlü ve iyi bir okulda okuyorsanız avantajlısınız demektir. Ancak bu avantajı değerlendirmek de yine sizin elinizde. Günümüzde iyi bir okulda okumak için ciddi bir rekabet vardır. Bu rekabet içinde zayıf olduğunuz yanları güçlendirmek için destek almanız sizi daha avantajlı bir konuma getirecektir. Onun dışında zaten temeliniz güçlü değilse veya orta halli bir okulda okuyorsanız kesinlikle yardım almanızı tavsiye ederiz. Bu yardım güvenilir ve eğitim kalitesinden söz ettiren EPSİLON gibi deneyimli kurumlarda özel ders veya grup özel dersleri şeklinde yapılabilir.

Dördüncü aşama olarak yayın tercihim ne olmalıdır? Eğer deneyimli bir kurs seçimi yaptıysanız zaten yayınlar otomatik olarak size uygun olacak şekilde belirlenecektir. Eğer kendiniz hazırlanacaksanız da kendinize en uygun yayınları seçin. Unutmayın yayının çok zor veya çok kolay olması gerekmez. Sizin seviyenize uygun olması ve sınav sistemine uygun şekilde güncel olması gerekmektedir.

Son olarak yıl boyunca nasıl çalışmalıyım? Kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak gün içinde çalışılan konunun tekrarının aynı günün sonunda yapılması şarttır. Bu bilgiyi kalıcı hale getirecektir. Sonrasında o konuyla ilgili yeterli pratik çalışması yapılmalıdır. Günlük çözülecek soru sayısı veya hangi konudan çözüm yapılacağı da yine kişiye göre değişeceğinden eğitim danışmanı tarafından belirlenmelidir. Günlük minimum 3 veya 4 saatlik bir çalışma her gün düzenli olarak yapıldığında başarıyı arttıracaktır.

Epsilon'da eğitim danışmanları yıl boyu öğrencilerinin çalışmalarını düzenlemesinde ve yönlendirilmelerinde yardımcı olmakla birlikte çalışma motivasyonu sağlayarak öğrencileri sınava hazırlar. Eğitim hayatınızda başarılar dileriz...

Web Tasarım Antalya