Eğitim Kurumu Olarak Butik Dershaneler

Butik dershanelerin -şimdilerde butik kurslar- amacı öğrenciye en iyi eğitimi sunarak, öğrencinin kapasitesini en üst düzeye çıkarmaktır. Bu amaçla da hem konusunda uzman öğretmenlerle çalışırlar hem de eğitim koçları ile psikolojik destek sağlarlar.

Uzman Branş Öğretmenleri ile

Hem dershanede hem okulda öğretmen en önemli unsurdur. Eğer öğretmen yeterli değilse öğrenci ne kadar zeki olursa olsun ders verimsiz ve kısır geçer. Bu bakımdan eğitim kurumu olarak butik dershaneler sınıfa hâkimiyeti yüksek ve tecrübeli öğretmenlerle çalışırlar.

Sınıf kadrosu ile

Butik dershanelerdeki sınıfların öğrenci kadrosu en fazla altıdır. Bu sayede öğrenciler derslere daha fazla konsantre olurlar ve ders en yetkin öğrenme seviyesi ile noktalanır.

Kalabalık Sınıflarda Çocuğunuzun Keşfedilmesini Beklemeyin

Okullar artık gerçekten kalabalık ve kaliteli devlet okulu sayısı gerçekten çok az. Aynı keza kitle dershanelerin de artık okullardan bir farkı kalmadı. Aslında kitle dershanelerinde sorun sadece öğrenci fazlalığı değil; dershanelerin reklamlarını yapmak için keşfettiği öğrenciler... Bu oldukça ayrımcı bir yaklaşım olmakla beraber maalesef çoğu dershane bu şekilde ayrımlar yapmaktadır. Geriye kalan öğrenciler mi ne olacak? Seneye bir daha gelecekler...

Eğitim Koçu mu Rehberlik Hizmeti mi?

Eğitim koçluğu kavramı bundan 10-15 yıl önce Türkiye'ye geldi. Esasen Avrupa ve Amerika'da bu sistem vardı ve hala da var olmaya devam ediyor.

Eğitim koçları, ergenlik çağı psikolojisi konusunda uzman, eğitim psikolojisini çok iyi bilen ve okul ortamlarından uzak kalmamış kişilerdir. Öğrenci ile birebir ilgilenir ve onu motive eder. Rehberlik hizmeti ise öğrenciye sadece yol gösterir. Onun sorunları ile çok fazla ilgilenmeyebilir ya da ilgilenmeye zamanı olmayabilir çünkü dershane ortamında bir rehber öğretmen hemen hemen bütün dershane ayrıntılarını üstlenirler. Bu bakımdan bir eğitim kurumunda hem rehberlikçinin yükünü azaltmak hem de öğrenciyi motive edebilmek adına mutlaka bir eğitim koçu bulundurulmalıdır. Butik dershaneler ise eğitim koçluğunu kuruldukları ilk günden beri verirler ve eğitim koçları butik dershanelerin demirbaşlarından sayılmaktadır.

Kısacası, günümüzde genç nüfus, fazla rekabet var ve rakipler çok güçlü... Artık öğrenciler bir sıfır önde başlamak zorundalar ve butik dershaneler bunu sağlayan en iyi eğitim kurumlarıdır.